Важливість холодильного обладнання в харчовій промисловості

04/13/2021

Харчова промисловість, як і сфера торгівлі продуктами харчування, є найважливішим споживачем холодильного обладнання. Саме системи холодопостачання відповідають за правильність зберігання продуктів, що безпосередньо впливає на успіх конкретного підприємства.

Важливо розуміти, що харчові продукти мають чіткі вимоги до зберігання і транспортування. Здоров'я і життя людини залежить від якості тих продуктів, які вона вживає щодня, тому будь-які помилки в виробництві можуть спричинити серйозні проблеми.

При недотриманні температурного режиму або у разі поломки холодильного обладнання порушується специфіка зберігання продуктів, внаслідок чого на стіл споживачів потрапляє неякісний товар. Це не просто карається з боку контролюючих органів, а й погано для бізнесу. Споживачі, що втратили довіру до постачальника, підуть від нього назавжди.

Варто відзначити, що холодильні системи є найскладнішими пристроями з технічного боку. На думку фахівців, кожен конкретний об'єкт потребує індивідуальної системи, яка здатна забезпечити якісне холодопостачання.

Холодильне обладнання: класифікація і призначення

Професійне холодильне обладнання, пропоноване сучасними виробниками, образно можна поділити на дві групи:

  1. промислове;
  2. торговельне.

Промислове холодильне обладнання призначене для тривалого зберігання харчових продуктів на складах, в супермаркетах та інших великих об'єктах. Також агрегати застосовуються в технологічних процесах харчового виробництва. Характерними рисами холодильних установок промислового типу є висока потужність по холоду - понад 10 кВт. Пристрої здатні швидко й точно створювати бажані температурні умови, а також зберігати їх протягом тривалого часу.

 Skhema-kholodilnoy-sistemy-promyshlennogo-tipa


Мал. Схема холодильної системи промислового типу


Торговельне холодильне обладнання призначене для короткочасного зберігання і демонстрації охолоджених і заморожених продуктів. Воно застосовується у сфері громадського харчування та в магазинах. У порівнянні з промисловими холодильними машинами, агрегати мають меншу потужність. Ключовою особливістю пристроїв є зручність доступу до товарів, а також їх демонстрації.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук