Повітроохолоджувачі

 • Повітроохолоджувач – це обладнання, необхідне для охолодження та підтримки низьких температур у спеціалізованих приміщеннях. Зазвичай це приміщення, де зберігаються продукти, товари, чи речовини, які потребують спеціальних температурних умов. Повітроохолоджувачі часто встановлюють у таких місцях: продуктові склади, морозильні та холодильні камери промислового типу, камери шокового заморожування та сушильні камери.

  Перед тим, як купити повітроохолоджувач, потрібно визначитися, який саме потрібен. Насамперед варто орієнтуватися на область застосування, а виходячи із цього, на його параметри. Основних критеріїв багато: потужність, специфіка конструкції, розміри, умови експлуатації, тип холодоагенту, екологічність його використання, і так аж до способу встановлення.

  Повітроохолоджувачі за типом охолодження: водяні та випарники

  Залежно від способів охолодження, повітроохолоджувачі діляться на водяні (випарники):

  1. У випарниках, холодоагент, нагріваючись від потоку теплого повітря, що закачується всередину - випаровується, в результаті рідина переходить у стан газу. Цей процес переходу з одного стану в інший вимагає багато енергії. Тепле повітря віддає цю енергію, охолоджується, а на виході ми отримуємо холодне повітря.
  2. В охолоджувачах водяного типу система працює трохи інакше. Тепле повітря не нагріває холодоагент, воно зберігає свою низьку температуру, охолоджуючи систему, через яку проходить повітря, при цьому охолоджуючись.

  Крім цих відмінностей, існує багато параметрів, які підбираються від цілей використання, промислових або побутових. Повітроохолоджувачі для холодильних камер і не тільки, бувають різної потужності, призначені для охолодження повітря у приміщеннях різних площ, а також мають різне число вентиляторів, і крок ламелей що відрізняється. Промисловий повітроохолоджувач повинен бути потужнішим, та мати характеристики, більш придатні для великих приміщень.

  Як працюють повітроохолоджувачі та з чого складаються

  ПовітроохолождувачіСистема повітроохолоджувача складається в основному із корпусу, оребрених труб (зі збільшеною поверхнею для прискореного охолодження повітря), вентиляторів для поширення холодного повітря по приміщенню, відсіку для випаровування холодоагенту. Через агресивне середовище використання, конструкція складається в основному з нержавіючого алюмінію, але самі труби – мідні, оскільки мідь є відмінним провідником, та, відповідно, добре забирає й віддає енергію (тепло). Якщо температура використання охолоджувача нижче нуля, потрібно, щоб у його конструкції був передбачений теплоелектронагрівач (ТЕН) – щоб позбавлятися льоду та інею, які можуть утворюватися на різних елементах системи.

  Насправді повітроохолоджувачі працюють за не складним принципом, особливо для тих, хто добре знайомий із фізикою. А для того, щоби запустити фізичний процес, є кілька елементів, які працюють механічно. Починається все з нагнітання повітря всередину системи, після чого надходить рідкий холодоагент й рухається у бік терморегулюючого вентиля (ТРВ), за допомогою якого частина цієї рідини надходить у сам охолоджувач. Кількість визначається за допомогою датчиків, які знаходяться на ТРВ, або регулювання та калібрування ТРВ – у разі якщо він працює механічно, без електроприводу та датчиків.

  Далі, коли холодоагент потрапляє в повітроохолоджувач, відбувається фізичний процес описаний раніше, з випаровуванням та переходом рідини із однієї фази в іншу – газоподібну, забирається енергія. Потім вентилятор, що нагнітає тепле зовнішнє повітря, проганяє його через цю реакцію. Енергія теплого повітря віддається холодоагенту, а назовні вже видувається холодне повітря.

  Якщо продукція у приміщенні, яке охолоджується, містить тепло й віддає його в навколишнє середовище, то охолоджувач його забирає, віддаючи при цьому холод. Також паралельно забирає вологу, генеруючи при цьому досить сухий холод. Але оскільки волога повинна де-небудь осідати та перетворюватися на кригу або іній, часто це відбувається на ламелях пристрою, саме для цього потрібен ТЕН, описаний вище.

  Який повітроохолоджувач купити: основні принципи вибору

  Вибираючи, який повітроохолоджувач купити, варто орієнтуватися не тільки на загальні показники або відгуки, але й на умови, для яких він потрібен, і поставлене перед ним завдання. Існує певна формула, якою можна визначити продуктивність (Q) повітроохолоджувача, залежно від таких вступних даних: вихідна температура (Твх), бажана температура після охолодження (Твих), об'єм повітря, що проходить через охолоджувач й вимірюється в кубічних метрах на годину ( G), а також зразкову кількість тепла, необхідну для нагрівання 1 кг повітря, виміряну в кДж/(кг * °С) (Cp). Сама формула: Q = G * Cp * (Tвх - Tвих). Без особливих розрахунків, дивлячись на формулу, відразу можна зробити висновок – продуктивність системи та витрата повітря вище тоді, коли в системі використовується більш масивний вентилятор, а відповідно повітряний потік, що нагнітається, більше.

  Для того, щоб повітря, проходячи через труби, могло віддавати якомога більше тепла, вони повинні максимально його проводити. Саме для цього їх роблять мідними, але ще й розширюють їх площу внаслідок ламелей, одягнених на самі труби. Також це знижує кількість конденсату, що часто утворюється під час роботи повітроохолоджувача.

  Повітроохолоджувач стельового типу

  Стельовий повітроохолоджувач найчастіше використовують для підтримки низької температури у відсіках холодильної камери, де зберігаються різні продукти. Така конструкція підтримує ефективність роботи всього комплексу устаткування.

  Повітроохолоджувач промислового типу

  Повітроохолоджувач промисловий найчастіше використовується для охолодження електричних пристроїв, генераторів та іншої техніки. Підбирають їх за потужністю, кількістю холодильних контурів циркуляції холодоагенту, а також потужністю вентилятора, який подає та рівномірно розподіляє повітря по трубах, завдяки чому не відбувається покриття магістралі інеєм або льодом.

  Повітроохолоджувачі для холодильних камер

  Повітроохолоджувачі для холодильних камер – це системи, що працюють за тим же принципом, де повітря з холодильної камери нагнітається вентилятором всередину пристрою охолоджувача, потрапляє на холодоагент в секторі теплообмінника, віддає тепло, та повертається вже охолодженим в холодильну камеру.

  Такі пристрої поділяють на три типи:

  • Сухі, де повітря охолоджується шляхом контакту із трубами, всередині яких знаходиться холодоагент;
  • Мокрі, де охолодження відбувається за допомогою контакту із розпорошеною холодною водою, що охолоджує повітря;
  • Комбіновані, де спочатку охолоджується вода, контактуючи з фреоновим випарником, а потім вона контактує з повітрям, охолоджуючи його.

  Кожен має свої переваги та недоліки, тому можна підібрати оптимальну модель для різних умов експлуатації.

  Повітроохолоджувачі також діляться на кілька підвидів:

  • Стельове кріплення охолоджувача більше підходить для місць громадського харчування;
  • Кубичне настінне кріплення більше підійде для промислових приміщень та складів, де потрібні низькі та середні температури;
  • Двопотокові будуть цікаві не лише овочевим складам, а й для зберігання у магазинах та для роботи в цеху з необхідністю певного температурного режиму;
  • Відцентрові охолоджувачі, які подають повітря на спеціальні повітропроводи, за допомогою яких воно поширюється по приміщенню, відмінно будуть працювати на харчовому виробництві;
  • Шокфризер – підлоговий повітроохолоджувач, призначений для камер шокового заморожування продуктів, який працює в дуже низькому температурному режимі від -30 до -40.

  Який повітроохолоджувач купити?

  В інтернет-магазині "ЕнергоХолод" можна купити повітроохолоджувач для різних цілей й різного функціоналу. Тут ви знайдете охолоджувачі:

  • Із функцією налаштування швидкості обертання вентилятора вручну, або автоматично;
  • Із можливістю відтавання теплообмінника за допомогою парів установки компресора;
  • Зі спеціальними теплоенергонагрівачами (ТЕН), які обігрівають такі елементи, як вентилятори та магістралі, щоб на них не утворювався лід або іній.

  У магазині "ЕнергоХолод" величезний вибір низько-, середньо- та високотемпературних моделей. Тут можна купити двопоточні, кубічні, стельові, відцентрові та інші види охолоджувальних систем. Усі ці установки відрізняються високою якістю та продуктивністю, за умови правильного підбору. Ціна повітроохолоджувача – одна з найдемократичніших в Україні відповідно до високої якості приладів.

  Відповіді на поширені запитання

  Який повітроохолоджувач має найбільший попит?

  ✅ Ребристо-трубчастий охолоджувач – оскільки він застосовується у більшості галузей народного господарства.

  Що варто врахувати, щоб вдало купити повітроохолоджувач?

  ✅ Підбір за основними параметрами: потужність, тип, конструкція і т.д., залежить від умов та сфери експлуатації.

  Промислові повітроохолоджувачі – де використовують?

  ✅ Використовують промислові повітроохолоджувачі в основному для охолодження техніки, різних систем та генераторів.

Фильтры товаров
Растояние между ламелями
  Більше (1)
Холодопроизводительность(Тс=2,5°С и Δt=10K)
Цена

 – 

 • 0
 • 38054