• Спіральний компресор – це механізм, який призначений для стиснення газу, холодильного агента або повітря. Це здійснюється в результаті зменшення об'єму в спеціальних камерах, які були створені за допомогою поверхонь спіралей. Він залучений в автомобілях, холодильних та кріогенних установках, вакуумних насосах, пристроях для нагрівання, охолодження та кондиціювання.

  Компанія «ЕнергоХолод» займається постачанням та встановленням холодильного обладнання, тому ви можете купити спіральний компресор за гарною ціною та замовити установку.

  Принцип дії спіральних компресорів

  Спіральний компресорУсередині корпусу розташований робочий блок. Він складається із двох спіралей – одна зафіксована нерухомо, а друга здійснює циклічний рух. Завдяки цим спіралям апарат здійснює свою роботу. Напрямні спіралей розташовані паралельно, при цьому вони зміщені відносно одна одної на відстань, що дорівнює ексцентриситету робочого валу, що рухає одну зі спіралей. Він обертається за допомогою валу еклектичного двигуна – через ремінну передачу або безпосередньо через муфту. Друга спіраль жорстко зафіксована на корпусі та нерухома, вона має отвір, через який виходить стиснене повітря.

  У механізмі знаходиться протиповоротна система, що забезпечує рухомій спіралі не обертальні, а коливальні рухи. Їх ще називають орбітальними рухами, тому що спіраль рухається заданою траєкторією. Завдяки цьому між двома спіралями утворюються ізольовані порожнини, що нагадують форму серпу. У напрямку центру обсяг порожнин зменшується, тому тиск газу чи повітря (повітряний спіральний компресор) збільшується.

  Весь цикл складається з кількох етапів: всмоктування газу, стиснення та робочого етапу. Етап всмоктування належить до зовнішніх областей спіралей, а етап стиснення належить до внутрішніх областей. Ці етапи відбуваються одночасно. Заповнені газом серпоподібні порожнини перебувають у різних фазах стискання, тому робота здійснюється плавно.

  Наявність двох спіралей – рухомої та нерухомої, не є аксіомою. Є моделі, у яких обидві спіралі рухаються. Також застосовують спіральні компресори, укомплектовані чотирма спіралями, дві їх рухомі, а дві стаціонарні. При цьому всі чотири спіралі знаходяться на одному ексцентриці.

  Специфіка процесу роботи спіральних компресорів

  Усі спіральні компресори об'єднані одним принципом дії. Класифікація побудована на індивідуальних властивостях механізму. По положенню валу поділяють горизонтальні та вертикальні моделі. Також в залежності від кількості щаблів є одноступеневі, двоступеневі та багатоступеневі варіанти. Виробники пропонують відкритий спіральний компресор, напівгерметичний та герметичний. У герметичному компресорі немає попадання газу з довкілля чи його витоку назовні.

  Перевага механізму в тому, що завдяки його особливостям можна не встановлювати нагнітальний та всмоктувальний вентилі.

  Практичне застосування спіральних компресорів

  Спіральні компресори широко використовують у теплових насосах. Вони компактні, а спіральний безмасляний компресор також може бути розташований в будь-якому положенні. Ці особливості дозволяють їх використовувати у пристроях кондиціювання засобів пересування. Дослідницькі лабораторії встановлюють апарати малої потужності.

  Компресор спіральний можна побачити у багатьох сферах діяльності: металургійній та автомобільній промисловості, а також ливарному виробництві. Металургійні підприємства укомплектовують у такий спосіб пневмосистеми виробничих ліній.

  Корпорація Volkswagen користувалася спіральним компресором для наддуву ДВС вже наприкінці 80-х років.

  Переваги спіральних компресорів

  • Дані установки, як правило, мають набагато меншу пульсацію, на відміну від поршневих компресорів з одним поршнем, але вона більша, ніж у багатопоршневих машин.
  • Спіральні компресори позбавлені мертвого об’єму, тому мають кращу об'ємну продуктивність.
  • Робота виконується ефективно та акуратно, на відміну від інших об'ємних механізмів. Спіраль, що рухається, точно врівноважена, завдяки цьому практично немає вібрації, на відміну від поршневих пристроїв.
  • Оскільки в спіральному компресорі знаходиться набагато менше деталей, що рухаються, ніж у поршневому, його довговічність збільшується.
  • Установки дуже компактні, їхня робота здійснюється плавно, тому пружинна підвіска не потрібна.

  Недоліки спіральних компресорів

  • Пристрої дуже сприйнятливі до негативного впливу невеликих частинок сміття, що знаходяться в газі, що перекачується. Частинки сміття накопичуються на робочій поверхні спіралі та перешкоджають створенню належної герметичності системи.
  • Робочий вал, що є частиною механізму, повинен завжди повертатися в одну сторону.

  Особливості безмасляних спіральних компресорів

  Спіральний компресор купитиОлія відіграє важливу роль для компресорних апаратів. При її впорскуванні в робочу камеру покращується працездатність усієї системи завдяки стисканню прорізів та зниженню роботи стиснення газу. Також підвищується термін експлуатації внаслідок зменшення зношування всіх запчастин. Олія бере участь у врегулюванні режиму температури. Однак, не зважаючи на всі системи очищення повітря, до кінця позбутися масляної пари не можна.

  Для того, щоб визначити, масляний компресор вам потрібен або безмасляний, потрібно оцінити всі фактори, при яких експлуатуватиметься установка. Для пристроїв, що використовуються в індустріальній сфері, важливою є висока продуктивність, властива масляним компресорам. Якщо ж пристрій буде використовуватися іноді в побутовій сфері, краще вибирати спіральний безмасляний компресор.

  Безмасляні спіральні компресори більш вимогливі, ніж так звані рідинозаповнені установки. Їм потрібно забезпечити гарну торцеву та профільну герметичність. Профільна герметичність утворюється в результаті точного дотримання всіх параметрів при виробництві, а торцева збільшується внаслідок ущільнювачів. Також потрібно забезпечити хороше відведення тепла, тому що процес роботи безмасляної установки характеризується високоінтенсивним процесом теплообміну між стінками спіралей та робочим середовищем.

  Де придбати спіральні компресори від фірми «ЕнергоХолод»

  Компанія «ЕнергоХолод» пропонує сертифіковані товари високої якості за доступною ціною в Україні. Ви можете купити спіральний компресор, який відповідає всім вашим вимогам. Якщо у вас є питання, наші менеджери допоможуть зробити вибір.

  На сайті інтернет-магазину ви можете дізнатись всі ціни на спіральні компресори. Щоб отримати необхідні відомості про особливості установок, зателефонуйте нашим консультантам або прочитайте каталог. Ми забезпечуємо нашим клієнтам високу якість обслуговування та високоякісну продукцію.

  Відповіді на поширені запитання

  Де найчастіше застосовуються спіральні компресори?

  ✅ Вони залучені в автомобілях, холодильних та кріогенних установках, вакуумних насосах, пристроях для нагрівання, охолодження та кондиціювання.

  Який компресор вибрати – масляний чи безмасляний?

  ✅ Для установок, що використовуються в індустріальній сфері, важливою є висока продуктивність, властива масляним компресорам. Якщо ж пристрій буде використовуватися іноді в побутовій сфері, краще вибирати безмасляну установку.

  Які недоліки мають спіральні компресори?

  ✅ Пристрої дуже сприйнятливі до негативного впливу невеликих частинок сміття, що знаходяться в газі, що перекачується. Частинки сміття накопичуються на робочій поверхні спіралі та перешкоджають створенню належної герметичності системи. Робочий вал, що є частиною механізму, повинен завжди повертатися в одну сторону.