Агрегати в корпусі складаються з таких деталей: вентилятор, конденсатор, компресорна установка, автоматика для охолодження, пульт керування та система елементів, що з'єднує. Корпус є конструкцією, зібраною з фіксаторів і опор спеціалізованого профілю і з'єднаних разом кутовими деталями. Панелі з оцинкованої сталі, покриті спеціальним порошковим покриттям, служать як огородження. Зі сторони обслуговування вони можуть бути знімними або на петлях.

Повний комплект системи не завжди потрібний. Іноді досить придбати компресорно-конденсаторні блоки (скорочено ККБ) – частину системи, що складається з компресорної установки та конденсатора. Їх приєднують до встановленого центрального кондиціонера для зниження температури повітряного потоку, який пропускається.

Якщо ККБ обладнаний чотирьохходовим клапаном, він може працювати і на тепло і підключатися до модуля підігріву центрального кондиціонера, але так роблять не завжди. Можлива ще одна схема підключення ККБ. Якщо є внутрішній блок, його можна під’єднати до системи охолодження або підігріву, укомплектувавши ККБ і відповідним комплектом для з'єднання.

Компресорно-конденсаторні блоки різної потужності (починаючи від 3,2 кВт до 727 кВт) та комплектації можна купити в компанії «ЕнергоХолод».

Принцип роботи компресорно-конденсаторних блоків

ККБ укомплектований такими складовими:Агрегати в копусі

 • компресорна установка;
 • вентилятор;
 • конденсатор;
 • механізм управління потоком холодоагенту (електронний ТРВ або стандартний ТРВ);
 • установка управління ККБ – шафа регулювання припливною установкою чи контролер;
 • оглядове скло, фільтр-осушувач та соленоїдний (електромагнітний) вентиль – замовляються додатково, тому що не завжди йдуть у комплекті.

Для блоків великої потужності, що випускаються у малошумному або надмалошумному варіанті, передбачено спеціальний захист: теплове реле навантаження, фазові монітори, електромагнітні розчіплювачі.

Для захисту компресорно-конденсаторних блоків від шкідливих факторів виробники поміщають їх у корпус. У корпусі розташована компресорна установка, вона стискає холодоагент, що поступає в неї. Далі мідними трубками холодильний агент потрапляє в конденсатор повітряного охолодження. Вентилятор обдуває повітрям теплообмінник. Завдяки цьому температура холодоагенту, що знаходиться у фреонових трубках, знижується, відбувається конденсація та перехід з газоподібного стану в рідкий. З конденсатора холодоагент виводиться мідними трубами за межі корпусу компресорно-конденсаторного блоку. Біля вивідної трубки розташована мідна трубка більшого діаметра, що вводить, вона повертає холодильний агент в ККБ після того, як він пройшов через випарник. Холодоагент, що пройшов крізь відділювач рідини, знову засмоктується компресорною установкою. Весь механізм працює за системою парокомпресійної холодильної установки.

Дані апарати використовують на підприємствах та в магазинах, коли немає потреби у підтримці точної температури. Також вони подають холодне повітря до декількох приміщень відразу. Однак у цьому випадку неможливо настроїти індивідуальний температурний режим для кожної кімнати окремо.

Класифікація ККБ

Компресорно-конденсаторні блоки бувають наступних видів:

 • Повітряне охолодження з відцентровим вентилятором – вибирається у разі відсутності майданчика для встановлення ККБ на будівництві або біля нього. Блок встановлюється в приміщенні та приєднується до системи повітроводів, за якою повітря, що охолоджує конденсатор, може надходити та виводитися назовні.
 • Повітряне охолодження з осьовим вентилятором – встановлюється на вулиці. Для цього потрібна додаткова площа, щоб забезпечити потрібну кількість повітря для охолодження конденсатора. Це одні із самих дешевих моделей.
 • Водяне охолодження – встановлюється в технічних приміщеннях. У ньому використовується градирня для зниження температури конденсатора. Внаслідок цього блок має менші розміри та займає мало місця. У разі потреби градирню встановлюють окремо від ККБ.
 • З виносним конденсатором – блок знаходиться у приміщенні, а теплообмінник встановлюється на вулиці. Таким чином, зменшується площа, зайнята під ККБ.

Вибір потрібного типу залежить від площі підсобного приміщення, наявності вільного місця та ціни блоку.

Основні принципи вибору ККБ

Споживачі під час вибору компресорно-конденсаторного блоку орієнтуються на його вартість. Однак потрібно звертати увагу на потужність охолоджувача повітря, що відповідає обраному виду ККБ. Робочий потенціал або потужність охолоджувача повітря QХ визначається виходячи зі споживання повітря L (м3/ч) і різниці температурних показників ΔT, на яку потрібно охолодити повітряні маси:

QХ = 0,44·L·ΔT.

Розрахуємо, наприклад, потужність охолоджувача повітря для охолодження повітря з 28°С до 19°С в припливному пристрої продуктивністю 2000м3/год. Вона складатиме:

QХ = 0,44 · 2000 · (28-19) = 8000 Вт = 8кВт.

Таким чином, для цієї системи потрібен блок холодопродуктивності від 8 кВт (запас 10% - 8,8 кВт).

Це спрощена схема розрахунку. Для обчислення точних показників враховується температура та вологість повітря, що знаходиться в системі та на вулиці. Щоб не було похибок в обчисленнях, рекомендується звернутися до компанії, яка займається постачанням обладнання. Співробітники фірми "ЕнергоХолод" розрахують точні цифри, виходячи з таких даних:

 • навантаження компресорно-конденсаторного блоку;
 • тип холодоагенту;
 • кількість контурів у системі;
 • температура конденсації повітря (температурні показники повітря на вулиці влітку);
 • точка кипіння у системі випаровування.

За допомогою компресорно-конденсаторних блоків можна створити комфортні умови у промислових підприємствах, готелях, магазинах та ресторанах. Вони відкривають нові можливості для опалення, охолодження та вентиляції будівель.

Купівля компресорно-конденсаторного блоку

В асортименті фірми «ЕнергоХолод» представлені різні системи підтримки клімату в приміщеннях, тому є рішення для будь-яких галузей виробництва. В наявності пристрої для підтримки будь-якого температурного режиму та конструкції для вентиляції. Співробітники пройшли спеціальні навчальні курси з монтажу та обслуговування пристроїв, тому до переліку послуг входить установка та техобслуговування ККБ.

Якщо ви хочете отримати консультацію, звертайтеся за телефоном або залишайте заявку в інтернет-магазині компанії «ЕнергоХолод». Обладнання має гарантійний термін обслуговування та проходить усі стадії перевірки перед встановленням.

Відповіді на поширені запитання

Яка кількість компресорів має бути у ККБ?

✅ На кількість компресорів впливає потужність блоку та його призначення.

Чи є гарантія на агрегати, якщо монтаж провадиться не вашою фірмою?

✅ Так. Ви отримуєте гарантійний талон при покупці. Якщо агрегат ламається, менеджери компанії проводять огляд, щоб зрозуміти причину ламання та з чиєї вини це сталася.

Придбаний агрегат заправлений фреоном?

✅ Найчастіше агрегат заправлений холодильним агентом на 0 м трубопроводу. Потрібно зробити розрахунки для заправки холодоагенту з урахуванням довжини труб або виміряти перегрів пари та переохолодження рідини для обчислення обсягу заповнення холодильного контуру.

У цій категорії немає товарів

Відгуки

Дані не знайдено

Написати відгук