• Головною функцією побутового або промислового холодильного агрегату є генерація холоду та заморожування. Для цього використовуються різні модифікації компресорних установок: від теплових електропомп до агрегатів, що охолоджують. Найбільший попит мають агрегати водяного охолодження.

  Як здійснюється водяне охолодження

  Є три механізми водяного охолодження. Агрегати водяного охолодження бувають:

  • підключені до зовнішніх джерел водопостачання, їх називають відкритими установками без кругообігу води;
  • відкриті, з кругообігом води, так звані градирні;
  • закриті з кругообігом води, у складі яких є зовнішній радіатор або теплообмінник.

  Агрегати з водяним охолодженнямАгрегати водяного охолодження з відкритою системою без кругообігу води відрізняються легкістю встановлення та експлуатації, а також доступністю завдяки низькій вартості. Вода у них надходить із міської системи водопостачання чи природних водних джерел. Після проходження через компресорну установку вона виводиться у каналізаційний стік. Для регулювання температурного режиму та об'єму води у таких конструкціях встановлюють термостат. До мінусів належить необхідність платити по рахунках за воду, якщо вона потрапляє у холодильний агрегат із міської системи водопостачання. Природні водні джерела, наприклад, річка чи озеро, забезпечують водою безкоштовно. Однак потрібно буде встановити додаткові фільтри та забезпечити очищення, щоб не засмічувати систему.

  Установки, які мають відкриту систему та кругообіг води, застосовуються в тому випадку, якщо немає можливості під’єднатися до зовнішніх водних джерел. Вони укомплектовані градирнею, в якій вода охолоджується після проходження через компресорну установку. Градирня – це камера, в яку вода протікає краплями та охолоджується повітрям. У цей час одна частина води випаровується, а залишки рідини охолоджуються до температури, яка на два градуси нижче, ніж температура навколишнього середовища. На цю цифру впливає вологість та температурні показники зовнішнього середовища. До мінусів пристрою відноситься забруднення води з часом. Частина рідини випаровується, тому треба доливати воду до потрібного об'єму. Солі, які знаходяться у рідині, відкладаються на поверхні градирні, це погіршує її роботу. Також можливе розростання водоростей, тому потрібно додавати хімічні реагенти, щоб перешкоджати їх появі, та проводити хімічний аналіз води. Взимку вода у системі може замерзнути. Для того, щоб запобігти замерзанню, воду підігрівають або зливають із градирні.

  Закриті системи з кругообігом води мають постійний об'єм рідини, яка циркулює між теплообмінником та компресорною установкою. Теплообмінник охолоджується завдяки нижчій температурі навколишнього середовища або за допомогою зовнішнього контуру охолодження. В цьому випадку встановлюють пластинчастий теплообмінник. Для того, щоб рідина охолоджувалася завдяки температурі повітря з навколишнього середовища, встановлюють радіатор з ребрами, що охолоджують, і трубками. Вентилятор забезпечує рух повітря через систему, здійснюючи охолодження. Така методика застосовується у тому разі, коли обсяги води невеликі.

  Продуктивність закритих та відкритих систем суттєво не відрізняється. Температурні показники рідини, яка охолоджує, на п'ять градусів нижче, ніж температура води у компресорі.

  Переваги систем водяного охолодження

  До головних переваг агрегатів водяного охолодження відносять невеликі розміри, простоту установки та легкість технічного обслуговування. Наприклад, системи, укомплектовані таким холодоагентом, як фреон, мають великий потенціал енергоефективності при невеликих розмірах пристрою. Сьогодні багато фірм-виробників випускають саме такі холодильні установки. Не зважаючи на те, що принципи роботи залишаються ті ж, впроваджуються сучасні технології, що відрізняються покращеними показниками ефективності та екологічності. Оn/off-компресорні установки замінили модифіковані інверторні компресори, що мають частотне регулювання. У них відсутні пускові струми, тому довший термін експлуатації й зменшено витрати на електроенергію. Також є можливість керувати холодопродуктивністю, дивлячись по тому, яке навантаження зараз.

  Також агрегат має низький рівень шуму, тому що немає помп та вентиляторів. При кращих показниках продуктивності установка споживає менше електроенергії. Компресорна установка водяного охолодження зменшує вимоги до вентиляційної системи компресора, тому що вода, що охолоджує, містить близько 90% енергії у формі тепла, яку використовує електричний двигун.

  Купівля агрегатів водяного охолодження

  На сайті компанії «ЕнергоХолод» ви можете вибрати та купити агрегати водяного охолодження, а також інше холодильне обладнання від відомих виробників за доступними цінами. Усі товари відповідають міжнародним стандартам якості ISO, CE, Lloyd та ГОСТ. Також надається гарантія.

  Співробітники компанії здійснюють продаж обладнання "під ключ". У пакет послуг входить доставлення, монтаж, запуск та технічне обслуговування.

  Компанія з відповідальністю ставиться до всіх домовленостей, виконуючи обіцяні терміни постачання та здійснюючи якісне сервісне обслуговування. Завдяки такому підходу вдалося придбати надійних партнерів та отримати лояльних клієнтів. Менеджери магазину знайдуть індивідуальне рішення у кожній конкретній ситуації.

  Відповіді на поширені запитання

  «ЕнергоХолод» – це надійна компанія?

  ✅ Фірма існує з 2013 року, за цей час вона успішно виконала безліч замовлень та сформувала високий рівень довіри у своїх клієнтів.

  Як підібрати потрібне обладнання?

  ✅ Консультанти магазину запропонують вам відповісти на кілька питань, щоб допомогти з вибором обладнання для вашої компанії.

  Які торгові марки холодильних установок є у продажу?

  ✅ Hispania, Danfoss, Frascold, Bitzer, Bock та інші. Ознайомтесь з асортиментом на сайті інтернет-магазину або у каталозі компанії.